Kreatywne planowanie 9-15.07.2018 r. Test gwaszy. 0
Kreatywne planowanie 9-15.07.2018 r. Test gwaszy.

"Kobieta jest zmienna (jak pióro na wietrze)" Giuseppe Verdi Rigoletto z 1851 roku; libretto F.M. Piave.

Jestem zmienna, bo jestem sobą. Mój Bullet Journal pokazuje mój charakter, samopoczucie, nastrój, mój styl życia.

W jednym tygodniu jestem zapracowaną i energiczną bizneswomen z nastrojem do podbijania świata z godzinową tygodniówką w bujo.

W innym zaś cenię sobie spokój i minimalizm z nutką nostalgii. Wtedy mam tygodniówkę bez godzin z miejsce na zdjęcie lub rysunek.

Deszcz jest dla mnie bardzo inspirujący, więc postanowiłam przetestować gwasze.

Memo Book Premium ma gramaturę papieru 80 g/m2. Gwasze trzeba nakładać ostrożnie. Najtrudniej blendowało się kolory i w tych miejscach papier zaczynał się "mechacić".

Gwasze zawierają więcej pigmentu niż wody, więc gdy pierwsza warstwa farby wyschła bez problemu mogłam nałożyć następną. Wcześniejsza wyschnięta warstwa wzmocniła papier tworząc barierę ochronną papieru.

Granatowo szarą górną część doniczki zaczęłam malować akwarelami. Jeju to była tragedia, aż zaczęłam się modlić, żeby rozlewająca się woda pod pędzlem nie przebiła papieru i nie zniszczyła bujo.

Ogólny wniosek. Jeśli chcemy malować farbami na papierze 80g to wymieramy farby o dużej zawartości pigmentu i gęste, bo woda w akwarelach zrujnuje nam notatnik. Musimy się jednak liczyć z tym, że farby na tak cienkim papierze pofałdują kartkę i może nam się to nie spodobać. Ja uwielbiam art journale, więc mnie to zachwyca.

Cały ten miesiąc jestem nastawiona twórczo, więc postanowiłam, że zrobię tygodniówkę minimalistyczną z sukulentami jako motywem przewodni.

Użyte naklejki:

- naklejki sukulenty kupiłam na Pyrkonie, naklejki są winylowe, błyszczące, niestety nie dostałam wizytówki i nie pamiętam nazwy sklepu,

- "Pranie" retro naklejki pastelowe,

- neutralne naklejki "Sztućce",

- neutralne naklejki "Serce",

- neutralne naklejki "Butelka natryskowa", oznaczam nimi głównie sprzątanie i podlewanie kwiatów,

- neutralne naklejki "Komputer, monitor", zapisuje sobie godziny rozpoczęcia pracy, bez żadnego konkretnego powodu, bo tak chcę,

- neutralne naklejki "Film, serial", polecam zanotowane przeze mnie tytuły ;)

- "Portfel z pieniędzmi" naklejki pastelowe,

- "Kąpiel, relaks w wannie" naklejki pastelowe, jeśli już macie te naklejki przyjrzyjcie się z bliska detalom, kwiaty na wannie i butelkach są cudowne.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl